Založení společnosti: Obraťte se na profesionály

2

Uvažujete o podnikatelském začátku? Proč ne? Vždyť s kvalitním podnikatelským záměrem, dostatkem kapitálů a kvalitním byznys plánem můžete dojít hodně daleko. Potíž ale může nastat především v tom, že vyřízení všech formalit týkajících se založení konkrétního podnikatelského subjektu může trvat poměrně dlouhou dobu. Jen si vezměte v potaz některé základní úkony, jež je třeba řešit! Právě na ně se zaměříme mnohem podrobněji a doporučíme také velmi efektivní a rychlé založení soukromé společnosti.

Počítejte i s několika týdny

Pokud se dozvíte o založení s.r.o., s největší pravděpodobností vám bude sděleno, že celý proces trvá klidně i několik dní až týdnů. Firma musí být zkrátka zapsaná do obchodního rejstříku a vyřízení všech formalit se protahuje až na tuto poměrně dlouhou dobu. Počítat byste tak měli s tím, že konkurence také nebude zahálet. Jestliže ale znáte úkony, jež je potřeba vyřešit, připravte si náležitosti předem.

Jaké úkony je nutné řešit?

Jak již bylo řečeno, některé věci si lze bez problémů přichystat ještě pře tím, než dojde k samotnému procesu zakládání společnosti. Na mysli máme hlavně jména jednotlivých majitelů, případně iniciály a údaje o jednateli. Z dalších důležitých věcí jmenujme ještě vhodné registrační sídlo. Bez toho se neobejdete. Výbornou volbou je přitom i virtuální adresa na nějakém prestižním místě, optimálně ve velkoměstě. Vaše prestiž tak bude větší. Zapomenout nelze ani na složení základního vkladu a některé další úkony.

Ready made společnost

Nepotkala vás zajímavá nabídka na založení o.z v ČR? Pokud tomu tak je, s největší pravděpodobností bude vhodné přímo odkoupit již fungující firmu. Jedná se o takzvané ready made společnosti, které byly vytvořené pouze za účelem následného prodeje jiným majitelům.