Půjčka Zonky.cz – vyplatí se?

qoBiPAhj

Na trhu s úvěry se již nemusíme setkávat nutně jenom s bankami, nebo nebankovními společnostmi. Stejně tak existuje segment označovaný jako P2P půjčky. O co konkrétně se jedná? O možnost, kdy nám půjčí konkrétní reální lidé. Ti se postupně skládají na požadavek naší půjčky. Jakmile se tak stane, je Zonky půjčka naše. Tento unikátní koncept je poměrně velkým lákadlem nejenom ve chvíli, kdy peníze potřebujeme, ale také vše chvíli, kdy je chceme zhodnotit. Podívejme se společně na to, zda se nám daný úvěr může vyplatit.

 

Jak je to s úrokovými sazbami?

Ano, jsou to právě úrokové sazby, které by nás u každé půjčky měly zajímat nejvíce. A v tomto směru není tento poskytovatel výjimkou. Pokud něco potěší, tak především fakt, že ty nejnižší začínají již na sazbách 3,99 procent, čímž Zonky hravě strčí do kapsy v podstatě jakékoliv banky. Sazeb je ale více a jsou stanovovány s ohledem na konkrétní bonitu, rizikovost a výši částek. Nejvyšší sazbou je 19,99 procenta, která celou škálu uzavírá. Dodat však musíme to, že polovina možností je stále pod desetiprocentní hranicí.

Kolik peněz je k dispozici?

Připomeňme, že sami jako žadatelé máme ve svých rukou to, kolik peněz si konkrétně půjčíme. V tomto směru tedy máme možnost vybrat si sumu od 20 000 korun českých, až po sumu 300 000 Kč. Tato částka je naprostým maximem u daného poskytovatele. Konkrétní délka splácení se následně odvíjí od našich možností. Zde jde tato P2P opačným směrem, než řada konkurentů. Stačí si zvolit, kolik můžete měsíčně maximálně splácet a následně už je automaticky vypočteno to, na jak dlouho budete daný konkrétní úvěr mít.

Jaké jsou podmínky získání?

Pokud jsou P2P půjčky něčím unikátní, tak hlavně svým přístupem. Zde to platí dvojnásob, a to i přesto, že za tímto konceptem stojí známá nebankovní společnost Home Credit. Jak ale ukazují výše zmíněné úrokové sazby, rozhodně se není třeba bát žádných negativ. Pouze je třeba počítat s tím, že na Zonky.cz bude každý žadatel důkladněji prověřen a teprve poté může být jeho žádost předložena investorům. Naštěstí vše probíhá online, z pohodlí vašeho domova, bez nutnosti absolvovat osobní schůzky. A co se daným prověřováním rozumí? Primárně počítejte s tím, že je:

  • Ověřována výše vašeho příjmu
  • Nahlíženo do bankovního registru
  • Nahlíženo do nebankovních registrů

I pro ty, kteří peníze mají

Tuto platformu nemusí nutně využívat jenom ti, kteří peníze potřebují. Jelikož jde o P2P půjčku, skládají se na konkrétní žádost investoři, a to až po dobu 7 dní, kdy každý žádost visí na online tržišti. A právě tato možnost je spojena s tím, že danou platformu mohou využít i ti, kteří peníze mají. Jednoduchým způsobem je totiž mohou zhodnotit. Výhodněji, než v bance a bezpečněji, než u celé řady jiných investic. I proto je třeba říci, že se Zonky nevyplatí jenom žadatelům o půjčku, ale vyplatí se i lidem, kteří kapitál mají a chtějí ho také investovat.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *