Přinášíme srovnání dvou oblíbených půjček

business-163501

Máte jasno o tom, kde si chcete půjčit peníze? Myslíte, že výhodnější už to být nemůže a brzy podepíšete smlouvu o úvěru? Možná vás přesvědčíme o tom, že není všechno zlato co se třpytí. Naopak, bombastická reklama by neměla být brána v potaz, rozhoduje totiž jediná cifra, a sice RPSN. Právě roční procentní sazba nákladů jasně vyjádří, která půjčka by ve vašem seznamu měla být jedničkou a která až na druhém, popřípadě třetím místě. Nebankovní půjčky pro každého umí být zrádné, když v nich neumíte číst.

Víte, kde hledat a na co se dívat?

Pojďme si dát k dobru srovnání dvou zajímavých nabídek, které jsou na našem úvěrovém trhu už stálicí. Nebankovní půjčky umí být výhodné, ale někdy je mezi nabídkami značná mezera. Jedna je velice výhodná, a to i v porovnání s nabídkou bank, druhá už tak skvělá být opravdu nemusí. Záleží však jen na vás, kterou si vyberete a kam vložíte svou důvěru, na svobodném trhu se totiž rozhodujete plně sami za sebe. Obávat nějakých nepravostí se rozhodně nemusíte, protože společnosti Cofidis i Tesco jsou na našem trhu skvěle zavedené a působí zde již několik dlouhých let. Nejde tedy o žádné pochybné nováčky, ke kterým byste museli být nutně skeptičtí, to právě naopak.

Takže, kdo vyjde jako vítěz ze srovnání – Cofidis půjčka versus Tesco půjčka? Napoví malá tabulka!

Půjčka od společnosti Cofidis Tesco
Možný rozsah půjčky 20 až 500 tisíc korun 20 až 500 tisíc korun
Doba splatnosti 12 až 84 měsíců (1 rok až 7 let) 12 až 84 měsíců (1 rok až 7 let)
Poplatky Žádné, platíte jen úrok Žádné, platíte jen úrok
Podmínky nutné ke schválení Plnoletost, pravidelný příjem, žádný záznam v registrech Plnoletost, pravidelný příjem, žádný záznam v registrech
Úrok, resp. RPSN začíná na 5,89 a 6,05 procenta 11,52 a 12,2 procenta

balance-2108024_1920 Takže – vidíte sami! Půjčky jsou prakticky navlas stejné, liší se jen v úrokové sazbě, respektive RPSN. A to je u nich právě to rozhodující. Konečný verdikt je samozřejmě na vás, ale pokud si všechno promyslíte, je vítěz jasný. Proč byste platili v horizontu pěti let navíc tisíce korun ročně, když to jde i levněji? Nedává to přeci žádný smysl. A navíc, trh se samozřejmě neomezuje jen na dvě nabídky. K dispozici jich je hned několik desítek, takže volbu musíte přizpůsobit i tomuto. Proč si neprojít všechny varianty, než se pevně rozhodnete, s kým de facto spojíte svou budoucnost na příštích několik let?