Přehnané ambice mohou snižovat kvalitu života

alone-513525_1280

I vás rodiče vychovávali ve stylu, že je důležité mít cíle a jít si za nimi? Sny se mají plnit, a proto je zdravé mít dostatek sebevědomí a životních ambicí. No je třeba mít míru. V opačném případě se můžete ocitnout v kruhu nespokojenosti a neštěstí. Jak i vám ambice ničí život?

Ambiciózní znamená nešťastný?

Pokud člověk zažije úspěch, je přirozené, že chce ihned i další. Ambice jsou pro život a kariéru člověka důležité, ale mají i stinné stránky. Podle psychologa Michaela Cunninghama, ambiciózní lidé bývají v životě věčně nespokojení a nedaří se jim dosáhnout vysněné štěstí. Toho důvodem jsou právě přehnaně vysoké nároky, dokonce mimo reality. Ambice mohou zastínit naši logiku, správný úsudek a vnímání světa tak, jakým opravdu je. Dávejte si proto pozor, abyste se neocitli nešťastný a mimo reality právě kvůli vašim ambicím.

Pozor na nezdravé touhy

Pokud po něčem toužíte, musíte za tím jít. Je třeba však mít určité hranice. Pokud se nám totiž nepodaří naplnit cílevědomé očekávání, máme tendenci upadat do depresí a hledat chybu v sobě. Odborníci upozorňují, že v dnešním světě, kdy se kariéra staví na piedestal před rodinným životem, či morálkou, lidé bývají zaslepeni touhou po úspěchu, což vede k jejich vlastnímu neštěstí.

Když to jde samo

Říká se, že bez práce nejsou koláče. Nemusíte však vždy upéct ten nejlepší koláč na světě. Postupem času však přijde zlepšení a koláč začne chutnat i vám. Často to přijde samo a bez přehnané touhy či snahy. Mějte proto své ambice pod kontrolou a nedovolte jim ovládat vaše životy. Byla by to totiž přehnaná daň za honbu za dosažením úspěchu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *