Porovnejte si tři poskytovatele půjček

Business meeting

Kdo si chce půjčit peníze, má dnes širokou paletu možností. Stačí si jen zvolit cílovou částku, klidně v řádu statisíců a také období, během něhož byste nejraději spláceli – rok, dva, ale klidně i sedm nebo celých dlouhých deset let. Půjčka od nebankovní společnosti je totiž prakticky bez mantinelů, celkově se zde setkáte s opravdovým minimem administrativy. To ušetří spoustu času, pokud na půjčku spěcháte, je ideální požádat právě zde.

Nejvíce řeknou vždy a všude čísla

Pokud jde o řeč čísel, ta je trefná a naprosto přesná. Vždy si uděláte jasnou představu o konkrétním finančním produktu, když na první pohled vidíte, kolik bude vlastně stát a jaké jsou jeho další náležitosti. Nelze potom ani v nejmenším pochybovat, že kdo vyjde z porovnání RPSN jako vítěz, nabízí výhodnější půjčku, než soupeř.

Pojďme si proto představit trojlístek půjček, které českému trhu prakticky dominují. Jednu z nich si můžete dokonce sjednat i ve svém oblíbeném supermarketu, je to totiž půjčka Tesco. Další dvě nabízejí zajímavé možnosti také, konkrétně se nám v tabulce plné čísel představí Jet Money půjčka a Cofidis půjčka. Kdo vyjde jako vítěz a kdo bude brát „pouze“ bronz? A kolik je tedy u těchto tří půjček ono RPSN, díky němuž zjistíte během okamžiku, jak je nabídka výhodná – nebo není?

Půjčka Tesco Jet Money Cofidis
Možný rozsah 20 až 200 tisíc korun 5 až 70 tisíc korun 20 až 500 tisíc korun
Splátkový kalendář 12 až 84 měsíců 13 nebo 16 měsíců 12 až 84 měsíců
Úrok / RPSN od 15,25 / 16,5 % 21 / 24 % 5,89 / 6,05 %
Poplatky Ne Ne Ne

31676169-czech-money-czech-krown-ceska-koruna-Stock-Photo

Vítěz může být jen jeden, v tomto případě triumfuje půjčka od společnosti Cofidis. Ta však má určité podmínky, které možná každý žadatel tak docela nesplní. Jde o nutnost nemít žádný záznam v registru dlužníků, stejně jako potřebu doložit pravidelný příjem. Samozřejmě existují i jiné možnosti, jako jsou půjčky bez registru v řádu statisíců korun, nicméně – tady se musí počítat s výrazně vyšší úrokovou sazbou. Je proto jen na vás, jak vlastně otázku nutnosti půjčky vyřešíte.

Možností je totiž poměrně mnoho, dokonce hned několik desítek. Na trhu přečkalo start nové zákonné normy z prosince 2016 dost firem poskytujících krátko i dlouhodobé úvěry, tudíž je rozhodně z čeho vybírat, o tom není třeba pochybovat…