Nepodceňujte sílu teambuildingu. Kolektiv lze stmelit i za jediný víkend!

businesspanorama_hotelmlynkarlstejn_cz_nahledovy

Zdá se vám, že vaši kolegové nebo zaměstnanci nespolupracují? Několik „sólistů“ může firmě prospět, ale pokud je takových lidí většina, nevěstí to nic dobrého. Ale jak zajistit, aby si spolupracovníci, kteří jsou na první pohled tolik rozdílné osobnosti, začali rozumět a přijali týmovou hru? Jednoduchá rada zní – uspořádejte pro ně teambuildingovou akci.

Co je to teambuilding?

Termín teambuilding označuje aktivity vedoucí je zlepšení společenských vztahů. Činnosti jsou koncipovány tak, aby účastníky motivovaly k lepším výkonům v týmovém prostředí. Budování týmového ducha patří k základním pilířům rozvoje organizací a zahrnuje společný tah na branku, hledání řešení problémů, tvorbu fungujících pracovních vztahů a snižování pochybnosti pozic jednotlivých členů týmu.

businesspanorama_hotelmlynkarlstejn_cz_01

Firemní teambuilding vede ke zlepšení celkové produktivity práce. Zaměstnanci nachází společnou motivaci a cíle, získávají potřebné zkušenosti a chuť pracovat jako celek. Programy navržené odborníky rozvíjejí a prohlubují vzájemný pocit důvěry, bez kterého by kolektiv nemohl stoprocentně fungovat.

Jak vybrat hotel pro firemní akci

K důležitým kritériím nepatří jen samotné teambuildingové aktivity, ale také vhodně zvolený hotel pro firemní akci. Chcete-li, aby událost dopadla na výbornou a účastníci se cítili příjemně, uspořádejte ji v jedinečném prostředí. A nezapomeňte, že nedílnou součástí teambuildingu by měla být i skvělá kuchyně.

businesspanorama_hotelmlynkarlstejn_cz_02

Skvělou volbou může být hotel Karlštejn zasazený do malebné krajiny Českého krasu na břehu řeky Berounky. Nachází se, co by kamenem dohodil od známého středověkého hradu a součástí jeho areálu je velký ostrov s romantickým altánkem, party stanem a grilem.

Chcete se o jednotlivých aspektech teambuildingu dozvědět více? Přečtěte si o nich v tomto článku.