Nejzajímavější pracovní benefity v amerických společnostech

head-650878_1920

Pokud máte v práci určité benefity, patříte mezi šťastlivce. V českých společnostech totiž nepředstavují samozřejmost. Co však u nás neplatí, v zahraničí se často nachází na opravdu vysoké úrovni. Na pracovní benefity se podíval i měsíčník Forbes, který představil žebříček amerických firem s nejzajímavějšími bonusy pro své zaměstnance.

Společnost Mutual of Omaha si je vědoma oblíbenosti fast foodů v Americe, proto je hned několik připravila i v sídle společnosti pro své zaměstnance. Zajímavá je také možnost využití fyzioterapeuta během práce či masáže jen za 12 dolarů.

Sociální síť Facebook se s benefity zaměřila zejména na maminky či budoucí maminky. Zdarma jim nabízí zmrazení vajíček a po narození dítěte vyplácí bonus ve výši 4 000 dolarů.

Síť kaváren Starbucks v USA nabízí pracovníkům i na poloviční úvazek 4% příspěvek na důchodové pojištění, nebo jim dotuje bakalářské studium na univerzitě v Arizoně.

SeaWorld Parks & Entertainment organizuje pro své zaměstnance různé výlety, zejména však do přírodních rezervací po celém světě.

Qualcomm se v rámci benefitů zaměřuje zejména na vlastní výzkumnou činnost svých zaměstnanců. Pokud se ti spojí do skupinek s minimálním počtem členů 4, mohou získat od firmy dotaci na svůj vlastní vývojový projekt.

Johnson & Johnson dbá na komfort svých zaměstnanců. Nabízí jim zdarma trénink mysli, posilovny či možnost flexibilní pracovní doby. Dokonce myslí i na domácí zvířátka, které zaměstnancům zdarma pojistí.

IBM nabízí svým zaměstnancům bezplatné finanční služby či tzv. opačné mentorství. Znamená to, že mladší zaměstnanci mentoruji ty na vyšších funkcích, díky čemuž mohou získat cenné zkušenosti a přehled.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *