Mladí a bohatí …

x1

Mít málo let a hodně peněz. To je snem snad každého z nás. Vše ostatní už přijde samo. Uznání, ženy, zábava, drahá auta či šperky. K tomu, aby vám každý bankovní úředník i úřednice leželi u nohou, stačí někdy jen dobrý a inovativní nápad a zejména, dostatek času.

Jack Dorsey

Nemá ještě ani čtyřicet. To znamená, že je stále atraktivní i pro holky, které by s ním rádi přišli o své panenství a pochválili se tím na sociální síti. No ne na obyčejné, ale té jeho. Je totiž spoluzakladatelem sítě Twitter a kromě toho i mobilní platformy Square. Tento muž má na svém bankovním kontě až 2,7 miliardy dolarů. Ani se netrapte s tím, kolik je to nul.

Elizabeth Holmes

Sexy 31letá holka a bohatá. Věřte či ne, miliardy si nevydělala vlastním tělem. Tato dívka těží z lidského strachu. Nesnášela jehly, a tak v její hlavě blýskl zajímavý nápad. Založila společnost Theranos, která vyvinula skutečně bezbolestné jehly, ne jen takové, o kterých řeknou, že nebolí. S nimi je možné uskutečnit odběry krve či povinné očkování bez jakékoliv bolesti. Díky jehlám její majetek roste a již přesáhl hodnotu několik miliard dolarů.

Sean Parker

I vášeň se může stát zdrojem příjmů, a to nejen takového běžného. Sean Parker měl už od dětství obrovskou zálibu v hudbě, avšak podle informací z jeho rodiny zpíval velmi falešně. I proto začal s hudbou raději podnikat. Stal se zakladatelem hudební sítě Napster. Později vydělal při přechodu Facebooku na burzu a aktuální mu finance tečou i z pozice člena představenstva společnosti Spotify. To vše mu vyneslo více než dvě miliardy dolarů.

Nick Woodman

Měl, extrémní a doslova šílený nápad. Vyrobit kameru s možností „Self“ pohledu. Tak vznikla GoPro. Kamera, která si podmanila svět adrenalinových šílenců a získala si mnoha exhibicionisty, kteří bez ní na hlavě nevystrčí ani jen paty z domu. Obliba tohoto filmového žánru vydělala Nickovi čtyři miliardy dolarů a jeho účet stále roste.

Další inspirace pro podnikání vám nabízí i magazín o podnikání Ziskweb.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *