Které společnosti nabízí půjčku do 70 tisíc

pexels-photo

Půjčit si pár desítek tisíc – na vybavení nové domácnosti, ojetý automobil nebo klidně i zahraniční dovolenou, kterou si konečně chcete po letech dopřát – to není dnes už vůbec nic složitého. Nabízí se totiž stále výhodnější půjčka do 70 000 Kč. Nebudete potřebovat zastavovat nemovitost, současně se lze spolehnout na maximálně rychlé vyřízení celé transakce. Ano, v nebankovním sektoru prostě nebudete vůbec nikdy a na nic čekat, řešení na míru je možné aplikovat hned.

Nejdůležitější je všechno si pořádně srovnat

Jak v životě, tak i při žádání o půjčku, vždy je nejlepší mít všechno pěkně srovnané a připravené na další krok. Srovnání se proto vyplatí dělat vždycky, když si nejste zcela jistí, jestli je ta či ona půjčka opravdu tak skvělá, jak tvrdí televizní reklama. Udělejme si proto krátké porovnání pomoci malé tabulky, která odpoví na všechny otázky, které si určitě kladete. O kolik se přeplatí jistina? A jak to bude s úroky, co poplatky navíc, dají se nějaké vůbec očekávat? Dotazů je jistě mnoho, ale názorná tabulka na všechny z nich vlastně podrobně odpoví.

euro-870757_1280

V dnešním duelu se proto představí Provident půjčka a Home Credit půjčka, dvě dlouholeté stálice českého nebankovního trhu. A jak vlastně celý souboj dopadne? Pojďme si jej ukázat v malé a přehledné tabulce!

Půjčka Home Credit Provident
Možný rozsah 10 až 200 tisíc korun 2 až 80 tisíc korun
Splátkový kalendář 12 až 84 měsíců 3 až 100 týdnů
Úrok / RPSN od 10,37 / 14 % 19,70 / 53 %
Poplatky navíc Ne Ne

 

Zde je vítěz opět jednoznačný, je jím samozřejmě společnost Home Credit, která nabízí nejen výhodnější RPSN, ale i větší možnosti, pokud jde o cílovou částku, jíž si hodláte už brzy půjčit. Provident má tu smůlu, že RPSN je zde poměrně vysoké – což u Home Credit vůbec nehrozí. Kdybychom si přinesli ještě podrobnější tabulku, viděli bychom, že Home Credit úroky a RPSN jsou velmi blízko u sebe, pro Provident tohle tak docela neplatí.

Na trhu však máte velice pestrý výběr a nemusíte brát v potaz jen tyto dvě konkrétní společnosti. Se svou nabídkou tu totiž čekají i desítky dalších, které určitě také budete moci maximálně ocenit. Záleží jen na vás, pro co se vlastně rozhodnete – o trhu lze říci jen to, že je naprosto svobodný a také dokonale pestrý.