Co přináší zaměstnavatelům školení řidičů online?

businesspanorama_king-skoleni_cz_nahledovy

Současná legislativa již pojem „řidič referent“ nezná, ale zaměstnavatelům zůstala povinnost zajistit zaměstnancům spadajícím do této kategorie školení. Zřejmě nejvýstižnější charakteristika řidiče referenta popisuje jako „každého zaměstnance, který v souvislosti s výkonem práce, řídí motorové vozidlo“. Řízení vozidla přitom nemá uvedeno v pracovní smlouvě jako řidič z povolání a nezáleží na tom, jak často vozidlo řídí.

Řidičem referentem se může stát i zaměstnanec, který se chopí volantu jednou za rok a urazí jen pár kilometrů. Přesto musí na základě § 103 zákona č. 262/2006 Sb. (Zákoník práce) absolvovat školení řidičů.

businesspanorama_king-skoleni_cz_01

Právní předpisy však žádným způsobem neurčují, jakým způsobem má školení řidičů probíhat a co má být jeho obsahem. Zaměstnavatelé tak mají do jisté míry volnou ruku a mohou se rozhodnout, zda se přikloní ke klasickým prezenčním, nebo moderním online kurzům. Obě varianty mají své specifické výhody. Zatímco prezenční forma vyhovuje zaměstnancům bez předchozích zkušeností s řízením vozidla, online školení je vhodné pro všechny ostatní.

K výhodám školení řidičů online patří nízká cena, atraktivní forma a velká časová úspora. Zaměstnanci si mohou kurzem projít kdykoliv a kdekoliv – třeba doma v posteli s tabletem v ruce.

Kvalitní školení pro řidiče nabízí známá pražská Autoškola KING. Výukový kurz sestavil a průběžně aktualizuje tým odborníků, kteří jsou uživatelům k dispozici na horké lince. Po obsahové stránce jde o kombinaci praktického výkladu, legislativních novinek, informací o změnách pravidel silničního provozu, animací a obrázků. Účastníci se mimo jiné dozvědí o zásadách bezpečné a defenzivní jízdy, naučí se jezdit úsporněji a ohleduplněji k vozidlu.

businesspanorama_king-skoleni_cz_02

Demoverzi najdete na king-skoleni.cz. Autoškola KING vám pomůže i v případě, že váš zaměstnanec potřebuje profesní průkaz řidiče.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *