Co jste o penězích pravděpodobně nevěděli

wallet-1013789_1280

Podívejte se společně s námi na peníze z jiné perspektivy, než při pohledu do své peněženky.

Peníze lepší než sex či dokonce láska

O tom, že současný svět je plný materialisty, svědčí smutná americká statistika, která uvádí peníze jako nejčastější objekt fantazírování u mužů. Představujeme si je dokonce ještě častěji než sex. Ještě tragičtější je fakt, že 92 procent mužů by raději bylo bohatých, jak by měli najít svou osudovou lásku.

Zaprodávají duši

Až 65 procent optaných Američanů by klidně strávilo rok na opuštěném ostrově v naprosté izolaci, pokud by jim za to někdo zaplatil alespoň milion dolarů. Více než polovina zúčastněných v tomto průzkumu by za milion dolarů udělala cokoliv, včetně zaprodání rodiny, přátel, víry, dokonce změny pohlaví. Každý čtrnáctý člověk by za uvedené množství dolarů dokázal vraždit.

Semeniště bakterií

Mince a bankovky projdou tisíci rukou, dokud se dostanou k vám. Jen málokdy se pozastavíme nad tím, kdo měl peníz před námi. Kdybychom tak učinili, uvědomíme si, že obsahují obrovské množství bakterií. Ty se nacházejí hlavně na bankovkách. S mincemi to není tak zlé, zamořených je jen 13%. Zato u bankovek je to téměř polovina. Právě proto v Japonsku zřídili speciální bankomaty, které vám na počkání „operou“ peníze při vysoké teplotě, zbaví jejich bakterií a vám je vrátí zcela čisté.

Peníze jako hra

Mnoho umělců přistupuje k bankovkám jako k tvárnému materiálu. Vytváří z nich různé origami, obrazy či dokonce sochy. Takové umělecká díla jsou však pořádně drahé, a proto většinou končí pouze v muzeích. Vy byste tyto peníze určitě raději uvítali ve vaší peněžence.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *