Česká národní banka potrestala pochybné praktiky finančních poradců

clause-684502_1280

I když finanční poradci nás dokážu nalákat na atraktivně vypadající produkty, skutečnost někdy bývá diametrálně odlišná. I proto relativně často slyšíme z jejich úst klamavou reklamu, kterou se snaží zamlčet jisté důležitá fakta. Varovným prstem pro ně však může být nedávný případ české společnosti zabývající se finančním poradenstvím OVB Allfinanz, která za pochybné reklamní praktiky dostala mastnou pokutu.

OVB Allfinanz v letech 2010 až 2013 lhala své klienty na jistém pojistném produktu. Konkrétně prezentovala a prodávala investiční životní pojištění bez zaručeného výdělku jako spořicí produkt. Zákazníkům zároveň zamlčela fakt, že ke svým penězům z investičního pojištění se nedostanou jen tak lehce.

Česká národní banka celou věc prošetřila a v tomto případě vydala rozhodnutí, ze kterého by se měli poučit všichni finanční poradci. České OVB Allfinanz totiž udělila pokutu ve výši 5 milionů korun se splatností do jednoho měsíce od data právoplatnosti tohoto rozsudku. Podle vyjádření dotčené společnosti bude pokuta respektována a uhrazena ve stanoveném termínu. Zároveň si však OVB Allfinanz myslí, že většina stížností v projednávané věci, které Česká národní banka zkoumala, souvisí s tvrdým konkurenčním bojem v tomto finančním odvětví.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *