Bankovní i nebankovní půjčky na jednom místě

auto-financing-2157347_1920

Podle čeho dnes lze vybrat půjčku, kterou si budete brát? Samozřejmě podle toho, kdo je poskytovatelem. I když se na trh postupně dostávají možnosti označované jako P2P půjčky, tak musíme jasně říci, že stále dominují dvě hlavní varianty. Jsou to půjčky bankovní a nebankovní. Ne vždy lze říci, která je lepší a která nikoliv. Proto je ideální využít srovnávač půjček, na kterém získáte všechny potřebné informace. Ten najdete na webu Jirkovapůjčka.cz. A v čem vám může výběrem pomoci? Podívejte se s námi.

Hledáte rychlé vyřízení?

Jednou z priorit, kterou mnoho žadatelů má, je rozhodě důraz na rychlé vyřízení. A podle toho hledají toho poskytovatele, který jim bude maximálně vyhovovat. Zde můžeme být konkrétní a říci, že v tomto ohledu obvykle dominují půjčky nebankovní. A to SMS půjčky. Unikátní jsou v tom, že si o ně lze požádat skutečně velmi jednoduše. A to online. Stačí jenom pár minut času. A v čem jsou tak výjimečné, že jejich vyřízení může trvat třeba jenom pár desítek minut? Je hned několik věcí, pro které jsou unikátní. Mezi ty můžeme zařadit:

  • Kompletní online vyřízení
  • Automatický proces schvalování
  • Absence osobních schůzek a administrativy

Nemáte čistou finanční minulost?

I toto je situace, která může nastat. Pokud jste si požádali v bance, která vás odmítla z důvodu zápisu v registru, nemusíte zoufat. Jsou zde ještě nebankovní společnosti, u kterých není problém získat peníze i bez nahlížení do daných databází. Obecně se označují jako půjčky pro dlužníky a jsou lákadlem pro toho, kdo u banky neuspěl, nebo kdo nechce, aby se přišlo na jeho případné finanční prohřešky, které má. A to ať už svým vlastním zaviněním, nebo náhodou. V nebankovním segmentu je mnoho poskytovatelů, kteří registry nemusí brát v potaz.

Chcete nejnižší úrok?

I to je něco, co klienti velmi často požadují. Není se čemu divit. Čím je půjčka výhodnější, tím méně se celkově přeplatí. Zde musíme jasně říci, že jedny z nejnižších úrokových sazeb mají banky. Právě ty jsou proto cestou, kde je ideální začít. Nutno ale dodat, že nízké sazby může mít i nebankovní společnost. Příkladem jsou půjčky do výplaty, které však nabízí jenom nižší částky. Pokud vám stačí, může být také dobrou volbou. A to když si vyberete tu s nulovým úrokem. Jaké jsou podmínky získání? Obvykle velmi jednoduché.

  • Nutnost požádat si u daného poskytovatele poprvé
  • Nutnost vzít si navrhovanou kombinaci částky a splatnosti
  • Nutnost peníze splatit v termínu

Potřebujete vysoké sumy peněz?

Nebankovní společnosti sice dokážou nabídnout bohatou rozmanitost jednotlivých půjček, ale pokud jde o nabízené částky, ne vždy umí vyjít klientům vstříc. Zde proto mohou dominovat naopak banky, které jsou skvělou možností pro toho, kdo hledá statisíce, ale třeba i miliony korun českých. V tomto jsou banky celkem výjimečné a dokážou nabídnout mnohdy i neomezený rozpočet, s ohledem na požadavky, ale i možnosti klienta.

Co si dále porovnat?

Jaké jsou jednotlivé možnosti s ohledem na různé požadavky, to již víte. Nyní nezapomínejme také na to, že si lze porovnat ještě celou řad dalších věcí, díky čemuž můžete získat ideální úvěrový produkt, a to jak ze segmentu bankovního, tak i ze segmentu nebankovního. Může se jednat třeba o podmínky splácení, spojené s výší splátky, nebo s délkou, po kterou ji budete hradit. Stejně tak můžete hledět i na řadu dalších výhod, jako je možnost vrácení nebo odpuštění úroků, či možnosti spojené třeba s tím, že lze hýbat s vaší splátkou. To vše jsou příjemné bonusy, které může bankovní i nebankovní segment aktuálně nabídnout jakýmkoliv klientům. Pokud i toto všechno zohledníte, budete si moci být jisti, že půjčka, kterou budete moci získat bude skutečně tou ideální.