4 věty, které ústa bohatých nikdy nevysloví

business-437020_1280

Pokud byste byli pozorní a poslouchali jste bohatých lidí a lidí ve střední vrstvě, zjistili byste, že vyprávějí odlišně. Chudší zvyknou hovořit o penězích v negativním slova smyslu a považují za nereální vydělat velkou sumu. Ale ti, kteří si své bohatství sami vydřeli, věří, že všechno je možné, a proto se o penězích vyjadřují jedině pozitivně. Přečtěte si 4 věty, které ústa bohatých nikdy nevysloví

1. „Nemám peníze na realizaci mého nápadu“

Ve světě se to doslova hemží novými nápady a skvělými inovacemi, které mají možnost vydělat miliony a zároveň pomoct lidstvu. Většinou se senzace nekonají, protože vynálezci jsou přesvědčeni, že na rozvoj projektu nemají dostatečný kapitál. I v našich končinách však začíná fungovat crowdfunding, který částečně řeší tento problém.

Střední vrstva by měla přestat fňukat a stěžovat se, ale začít jednat. Ať si vezmou příklad z bohatých – ti když vycítí příležitost, nemají problém investovat (i cizí finanční prostředky, např. úvěr) do věcí s potenciálem.

2. „Není mi souzeno být boháčem“

Velké množství lidí si myslí, že jim není souzeno, aby měli více, než nezbytně potřebují k svému životu. Říkají si: „Kdo jsem, abych se stal milionářem? Kdo jsem já, abych mohl žít jako král? “

Majetní si řeknou přesný opak: „Proč bohatým nemohu být i já? Jsem tak dobrý, jako kdokoli jiný, a proto si stejně zasloužím si být boháčem. Pokud mám řešit problémy, proč bych za to nemohl být odměněn? „A protože mají takový postoj, jejich víra se postupně přeměňuje na plnění jejich nejtajnějších tužeb.

3. „Mohl bych všechno ztratit“

Většina lidí má obrovský strach, že by mohly ztratit své peníze. Proto raději nikde neinvestují, zejména na místech, kde může risk přinést obrovský zisk.

Na druhé straně, bohatí lidé vydělávají často jen na tom, že mají peníze. Berou na vědomí, že jejich investice se mohou stejně rychle násobit, ale stejně počítají s tím, že mohou jít do záporných čísel. Takový je prostě život investora.

4. „Nemám rád svou práci“

Průměrný člověk si najde práci, na kterou si dokáže zvyknout, udržet si ji dlouhá léta a vedle toho snít o klidném důchodu. Většina lidí však chodí dennodenně do zaměstnání s nechutí a neustálým strachem, zda o něj náhodou nepřijdou.

Ale majetní znají skutečný recept na bohatství. Vědí, že důležité je mít vášeň pro to, co dělají. Pokud se někdo snaží najít vášeň pro to, co dělá, jen těžko se mu v tom bude dařit. Svou práci proto musíte milovat, jen tak v ní dosáhnete úspěch.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *